KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Collage 14325008
nr 1432 5008
Ã…ke Lagerborg
(1927-2020), Sverige
Collage, Signerad, daterad -68. Bildmått: 14x14, yttermått inklusive ram: 37x33 cm
Åke Lagerborg, svensk skulptör född 1927 i Stockholm, död 2020 Örnsköldsvik.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 november 2021
kl 18:13:15
22/11 18:08:15
Ã…ke Lagerborg
Läs mer om Ã…ke Lagerborg